Bu Altcoin Amazon İle Dev Ortaklığa İmza Attı: Fiyat Fırladı!

Layer-1 Blockchain WAX, Amazon Web Services ile bir anlaşma imzaladı. Anlaşma, geliştiricilerin AWS konsolunu kullanarak WAX üzerinde node dağıtmalarına olanak tanıyacak. Ayrıca, WAX’ın Amazon Managed Blockchain hizmetine entegre olmasını sağlayacak. Bu haberin ardından altcoin fiyatı gün içine yüzde 20’den fazla artış gösterdi. Bu arada WAX, faaliyet açısından en büyük 10. Blockchain konumunda.

WAX Amazon ile el sıkıştı, altcoin fiyatı fırladı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere kripto dünyası gerçek dünya ile güçlü ittifaklar kuruyor. Oyun odaklı katman-1 Blockchain Worldwide Asset Exchange (WAX), Amazon Web Services (AWS) kullanmak ve ağını Amazon Managed Blockchain (AMB) hizmetine entegre etmek için bir anlaşma imzaladı. Altcoin projesi gelişmeyiş açıklamayla duyurdu:

SON DAKİKA! Amazon AWS ve WAX: Web3’ün Geleceği! WAX üzerindeki Layer2 Blockchain’leri ile kendinizi yeni bir döneme hazırlayın. Polygon’un Amazon AWS ve WAX tarafından desteklenen Ethereum’da nasıl çalıştığına benzer şekilde side-chain’leri dağıtın.

Haberin ardından altcoin fiyatı kuzeye güçlü bir hamle yaptı. CoinMarketCap verilerine göre, Blockchain’in yerel tokenı WAX gün içinde %20’den fazla artış gösterdi. WAX, gün içinde seyrettiği 0,0958 dolardan 0,123 dolara fırladı. Bununla birlikte token daha sonra irtifa kaybetti. Yazı sırasında WAX, günlük bazda %10’un üzerinde artışla 0,106 dolardan işlem görüyordu.

WAX günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Ortaklık WAX Blockchain için neden önemli?

AMB hizmeti, geliştiricilerin hem özel hem de halka açık Blockchain’lerde merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturmalarına yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. AMB’ye entegre olarak, WAX geliştiricileri nin AWS konsolu aracılığıyla node’ları dağıtması mümkün olacak. Ayrıca, WAX Blockchain üzerine inşa etmek için bu node’ları kullanma imkanları olacak. WAX CTO’su Lukas Sliwka yaptığı açıklamada, “WAX ve Amazon Web Services arasındaki yeni ortaklık, Web3’ün kitlesel olarak benimsenmesine yönelik yolculuğumuzda önemli bir sonraki adımdır” dedi.

WAX Blockchain 160 Web3 oyununa ev sahipliği yapıyor

Dappradar’ın verilerine göre, WAX geçtiğimiz 30 günde 666.000 benzersiz aktif cüzdanla 141 milyon işlemi kolaylaştırdı. Ağ, platformunda Apex Legends ve Call of Duty gibi oyunların yanı sıra Amazon Prime Gaming hizmetinin bir parçası haline gelen bir ticari kart oyunu olan Brawlers da dahil olmak üzere 160 Web3 oyununa ev sahipliği yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x